פרלמנט צרכנות

מאמרים אחרונים

ניתן לייצר מתקני תצוגה במספר תחומים טכנולוגיים רחבים: נוריות אורגניות, נייר אלקטרוני והתקנים אחרים שמטרתם להראות תמונות סטילס ולהציג מוצרים. מתקני תצוגה בטכנולוגיית תאורת לד. מתקני תצוגה אלו פולטים אור אורגני, להבטחת מגוון יישומים מעשים. טכנולוגיית לד מבוססת על התופעה שחומרים אורגניים מסוימים פולטים אור כשהם מוזנים על ידי זרם חשמלי, וזה כבר מבוצע במכשירי אלקטרונים קטנים בטלפונים ניידים, נגני MP3, מצלמות דיגיטליות וגם מספר מסכי טלוויזיה.

עבודה בשבת

כשתאגידים וגופים ממשלתיים מחפשים כל דרך להפחית בהוצאות, רעיון אחד שמקבל תשומת לב נרחבת הוא רעיון הקיצוץ במשהו אותו לרוב העובדים לא יהיה אכפת להפסיד: עבודה בימי שישי ובסופי שבוע.

הרעיון הוא לעבור לסוף שבוע ארוך של שלושה ימים, ללא ירידה משמעותית בשעות העבודה בפועל בשבוע. תומכי הרעיון סבורים שכך ניתן לחסוך כסף ולהקל על לחצי הסביבה ובריאות הציבור. למעשה, מספר מדינות, ערים וחברות ברחבי הארץ שוקלות ליישם רעיון זה באופן חוקי תוך הצגת לוח זמנים תמציתי לעובדיהן.

הסיכונים באכילת מזונות המכילים שומני טראנס

שומני טראנס נוצרים כשהמימן מתווסף לשמן צמחי במהלך עיבוד מזון מתוך מטרה לחזק אותו. תהליך זה, המכונה הידרוגנציה, מאפשר את אורך חיי השומנים, כך שמזונות יכולים להחזיק בחיי מדף ארוכים יותר, והם מאופיינים בפחות שמנוניות.

מזונות הטעונים במרכיבים תזונתיים עוצמתיים מסייעים לבניית עצמות, מניעת מחלות כרוניות, שיפור הראייה ואפילו צלילות הדעת. אבל יש להיות מודעים אף לראיות החדשות לגבי בריאות מאכלים מסוימים המסייעים לשמירה על משקל בריא.

שעועית שחורה. כוס שעועית שחורה מכילה 15 גרם חלבון. מאכל זה מספק באופן משמעותי ואינו מכיל כל שומן רווי הנמצא במקורות חלבון אחרים, כמו בשר אדום.

שיבולת שועל.עשירה בסיבים, ומנה אחת מסייעת לתחושת מלאות לאורך כל היום. חצי כוס מכילה 4.6 גרם עמילן עמיד, פחמימות בריאות המגבירות את חילוף החומרים ושריפת שומן.

בתי עסק טובים ומתקדמים מבינים היום שלמידה ופיתוח מתמשכים הם המפתח להצלחה ארגונית. לשם כך, מאמנים מקצועיים נשכרים על מנת להנהיג אימונים בנושאים פרטניים. למאמנים אלו יש את האחריות לפתח שיטות אימון המסייעות בשימור ידע ומאפשרות לעובדים להשיג הצלחה במקום העבודה.

מאמנים צריכים להקפיד על שיטות עבודת אימון מומלצות כדי להשיג מטרה זו. מאמר זה סוקר חלק מהשיטות הטובות ביותר בתעשיית האימון. חלק מתוכניות הלימוד והפיתוח היעילים ביותר כיום כוללות את שיטות העבודה המומלצות הבאות:

התמכרות לקניות: הפרעת קניות כפייתית

התמכרות לקניות ידועה גם בשם הפרעת קניות כפייתית. בעוד שאנשים רבים נהנים מקניות ומתייחסים אליהן כאל פעילות פנאי, קניות כפייתיות מצביעות על הפרעה נפשית ועלולות לגרום להשלכות חמורות לסובל מהן. התמכרות זו כרוכה בהוצאת כספים כפייתית, ללא קשר לצורך הממשי בפריטי הקניות או באמצעים הכספיים. המכור עשוי להיות מכור למוצר מסוים, כגון בגדים או תכשיטים, אך הוא או היא עשויים לקנות גם כל דבר החל ממוצרי מזון, מוצרי קוסמטיקה, מניות או נדל"ן.

4 דברים נדרשים ליום הולדת של אשתך

להביע אהבה, לפנק ולהפתיע את אשתך- כדאי לעשות זאת לאורך כל השנה, ולא רק בתאריכים מיוחדים כגון יום הולדת או יום נישואין. יחד עם זאת, יום הולדת הוא בהחלט מאורע שאינו יכול לעבור ללא תשומת לב מיוחדת. הנה 4 דברים שנדרשים ליום ההולדת של אשתך:

אנשים רבים צחקו על אוהדי האייפון שהסתדרו בין עמודי תור והמתינו במשך שעות מחוץ לחנות אפל בשדרה החמישית בניו יורק כדי לרכוש את האייפון 6 החדש. יחד עם זאת, מתברר כי צרכנים אלו היו חכמים יותר מכפי שחשבנו ועכשיו הם אלו שצוחקים כל הדרך אל הבנק. חלק מהממתינים בתור היו אנשי שיווק שבעצם נעמדו בתור כחלק מטקטיקת שיווק מאסיבית לפרסום חברות.

מתוייג: 

 מדריך לבחירת מנהל חשבונות

סדר וניקיון, חיבה יתרה למספרים ופתקים ובעיקר סבלנות: מדריך מזורז לאיתור מנהל חשבונות מוצלח. אתם רוצים לפתוח עסק קטן, או לצאת לעצמאות. הדבר הראשון ששולחים אתכם לעשות, הוא לפתוח חשבון במע"מ, מס הכנסה ובביטוח הלאומי. זה נכון, אבל ישנו עוד דבר שרצוי לעשות, וזה למצוא מנהל חשבונות טוב. גם אם בסופו של דבר תנהלו את החשבונות שלכם בעצמכם בתקופה בה תוגדרו עצמאים או בעלי עסק שלא חייב לנהל מערכת הנהלת חשבונות כפולה ומשכורות, עדיין, כדאי מאוד לקחת מנהל חשבונות או יועץ מס לצעדים הראשונים. זאת, במיוחד אם אתם לא חזקים בבירוקרטיה, שונאים לעמוד בתור או לדווח דיווחים מקוונים שש פעמים בחודש, רק כי "המחשב של מס הכנסה נתקע".

מתוייג: 

אחד ממאכלי הפעוטות הנפוצים ביותר של שנות ה-80 וה-90 שהיו אהודות מאוד על ילדים והורים כאחד, היו מחיות הפרי של גרבר. הרעיון היה פשוט- מחיות פרי המבוססות על תערובת של פירות שונים, מרוסקת היטב שחסכה להורים הרבה טרחה ומאמץ בהכנת מחיות כאלו בעצמם. עם מעבר הפעוט לאכילה שאינה מבוססת על הנקה או תמ"ל בלבד, מחיות הפרי היוו הן קינוח והן מנה משלימה של ממש של ויטמינים ומינרלים שלא תמיד ניתן לקבל ממוצרי מזון אחרים.

המשמעויות של ציורי קיר לבתי ספר

ציורי קיר הם יותר מסתם ציור בגדול. מעבר לזה שהם מייפים את הסביבה, ובבתי ספר יוצרים חוויית לימודים פחות טראומתית ואולי אפילו נעימה, הם גם אמצעי מאוד עוצמתי להעברת מסרים, לחינוך, וליצירת חוויה משמעותית. להשתמש בציורים כאלו כפעילות משותפת של תלמידים ומורים יכול להיות אמצעי לימודי וחינוכי כל כך עוצמתי, שאפילו יש כאלה שמשתמשים בהם כדרך לשקם נוער עברייני ובעייתי. לא מאמינים לי? בואו נבחן כמה מהיתרונות העצומים של הפעילות המהנה הזאת:

ביקוש גובר להשכרת רכב בתקופת החגים

לקראת עונת החגים העומדת להתרגש עלינו לטובה בחודש הבא, ובמיוחד לאחר הירידה בהזמנות בתקופת מבצע 'צוק איתן' מתכוננות סוכנוית השכרת הרכב במרץ לקראת עונת פריחה של אנשים המבקשים להינות מחופשה בחגים עם רכב שכור. הביקוש להזמנות הרכבים צפוי כבר בתחילת ספטמבר. בעלי סוכנויות ההשכרה מצפים לרווחים נצברים גבוהים ולעונה שתצליח לסייע להם להתאושש מהקיץ הדליל בהזמנות.

מתוייג: 

פרסום באינטרנט: פייסבוק, גוגל או גם וגם?

כמעט כל עסק עושה שימוש בפרסום ושיווק באינטרנט, בשתי דרכים עיקריות: פרסום בגוגל ופרסום בפייסבוק. מדובר בשתי פלטפורמות הפרסום הגדולות והפופולריות ברשת, המאפשרות לכל אחד לנהל קמפיין מיידי, יעיל וניתן למדידה, ולהתחיל לקבל לידים מאותו הרגע. אבל לא כל מוצר או שירות ולא כל בית עסק שמתאים לפרסום בגוגל מתאים גם לפרסום בפייסבוק, ולהיפך. לכן, לפני שמשקיעים כסף בקמפיין, כדאי לבחון את האפשרויות ולהחליט מהו סוג הפרסום הטוב ביותר לעסק שלך.

מתוייג: 

בניית אתר תדמית – כמה טיפים לעשות את זה נכון

יש לכם חברה משגשגת ומצליחה, ואתם רוצים שהיא תישאר כזאת. אז הקמתם לכם אתר תדמית, אבל... איך גורמים לאנשים להיכנס לאתר? בינינו, את אף אחד לא מעניין באיזה שנה הוקמתם ואיפה אתם שוכנים, אז איך מושכים קהל? פשוט מאוד, נותנים לגולשים סיבה להיכנס אליו. הנה כמה דרכים, שאת רובם אפשר למצוא באתרי התדמית הגדולים:

המדריך לקנייה חכמה של בגדים

כולנו מכירות את מסעות הקניות האלו שבסופם אנחנו מרגישות שקנינו המון, בזבזנו הרבה מאד כסף ובסופו של דבר לא קנינו שום דבר מועיל. כשמדובר בבגדים חדשים זו יכולה להיות הוצאה מעיקה לגמרי ולמרות שאפשר להחזיר ולהחליף את הבגדים, לפעמים מדובר בטרחה של ממש. יש תורה שלמה מאחורי השאלה איך לקנות בגדים נכון, אנחנו כאן כדי לעשות לכן סדר בשקית הקניות.

מתוייג: 

שמלות כלה - היסטוריה והווה

לא תמיד שמלת הכלה הייתה לבנה. נשים נהגו להתחתן בכל מיני צבעים, (מנהג הקיים עדיין במרבית תרבויות המזרח) אך אצלנו במערב, המלכה ויקטוריה, היא זו האחראית להפיכת שמלת הכלה הלבנה לקונצנזוס בלתי ניתן לערעור (כמעט). לכבוד חתונתה לבן דודה הנסיך אלברט בשנת 1840, בחרה המלכה ויקטוריה בשמלה לבנה, ומאז, כולן אחריה. הלבן המסמל את הטוהר, הבתולין הדף החדש והנקי, נשאר כצבע השולט בשוק שמלות הכלה. ולפני שנה, עם חתונת בני הזוג המלכותי בבריטניה, שוב, השפיעה שמלת הכלה של הנסיכה התורנית קייט מידלטון, על שוק שמלות הכלה העולמי.

מתוייג: 

מרכזיה המיועדת לארגון היא האמצעי המרכזי המנהל את התקשורת מול הספקים והלקוחות השונים באמצעות שיחות נכנסות ויוצאות ממקורות שונים אל מגוון יעדים בארץ ובחו"ל. מרכזיה טובה מאפשרת לארגון מהלך עבודה שוטף ותקין. לפני בחירת המרכזייה לבית העסק, יש לשקול את מגוון הדגמים, במיוחד אם בעל העסק מבקש לרכוש את המרכזייה באופן נפרד ולא דרך ספק השירות שלו. בדרך כלל הטוב ביותר הוא לרכוש את המרכזייה מאת ספק השירות, אבל עדיין ניתן להשיג מרכזיות איכותיות באזורי מחירים טובים יותר באופן עצמאי.

שילוט פנים משרדי

לקוח או אורח שנכנס אל המשרד מקבל את ההתרשמות הראשונית שלו מהשילוט הפנימי. שילוט זה יקבע את המשך מערכת היחסים שלו עם בית העסק ואת טיב הקשר ביניהם ותשפיע על רצונו לקנות את המוצרים או לקבל את השירות. התרשמות ראשונית זו תתבסס אצלו היטב ויהיה קשה מאוד לשנות אותה לאחר מכן.

מתוייג: 

נוער ותרבות הצריכה - הדרכת הורים

תרבות הצריכה נחשבת למוצר הטבעי של חברה בריאה, מתקדמת וקפיטליסטית. צרכנות מוגדרת כהשגה מתמדת של חברה מוצלחת לחומר וכוח לרכוש מוצרים ושירותים רצויים. יש הטוענים כי תרבות הצריכה של הנוער מזיקה יותר מכפי שהיא מועילה. הורים חשים לחץ להעניק לילדיהם את צרכי חייהם, ובנוסף לכך פריטי חומרים שנראים כמחוברים לאושרו של הילד וקשורים באופן אולטימטיבי לרווחתו. לעיתים אף מומלץ להורים להיפגש אצל פסיכולוג בכדי לעבור הדרכת הורים. הדרכה זו תקנה להם גישה יותר מציאותית ונכונה לצרכי הילד ותפיסתו את המציאות.

רשתות חברתיות מהוות את החלום שהתגשם עבור חברות אופנה קמעונאיות. לדברי מומחי מדיה חברתית, יותר אנשים מבלים זמן ברשתות חברתיות, ורוכשים בחנויות מקוונות לבגדים, מוסיקה, מוצרי יוקרה ואלקטרוניקה. כ- 15,000,000 אנשים שביקרו ברשתות חברתיות של מותגי אופנה באוגוסט 2007, תויגו כמשתמשים "כבדים" של רשתות חברתיות.

אתרי אופנה מתבססים בעיקר על גולשים באינטרנט הנוהגים לבצע רכישות באמצעות הרשת. חברות אופנה מפרסמות ברשתות החברתיות חולצות, מכנסיים, שמלות, נעליים ואביזרים המבליטים את שמות המותגים ומאפשרים ללקוחותיהן ליצור בעצמם בהתאמה אישית בגדים, אותם הם חולקים עם חברים אחרים.

מתוייג: 

מכונית אאודי (בעולם ובישראל)

חברת אאודי – תעודת זהות

חברת אאודי היא חברה העוסקת בייצור מכוניות יוקרה, אשר מקורה מגרמניה. החברה נוסדה במקור עוד במהלך שנת 1910, וזאת על ידי אוגוסט הורך, מהנדס גרמני אשר תחום פעילותו היה בניית ועיצוב מכוניות. הורך הקים בעבר חברה נוספת לייצור מכוניות, אשר שמה היה "א. הורך & סייא", אך בשנת 1910 בחר לעזוב את החברה שייסד, ולפתוח חברה חדשה לייצור מכוניות.

הורך ביקש בתחילה לקרוא לחברה החדשה שהקים בשם משפחתו, דהיינו חברת "הורך", אך בשל מאבקים משפטיים בינו לבין החברה המקורית אותה ייסד, אשר טענה כי השם הורך מוגן מטעם זכויות היוצרים שלה, בחר הורך לקרוא לחברה החדשה שייסד בשם "אאודי", אשר משמעותו בלטינית הוא "הקשב", בדומה למשמעות המילה "הורך" בשפה הגרמנית.

מתוייג: 

מדיה חברתית: לגלוש או לא להיות

לדעת מומחי מדיה חברתית, השימוש במדיה החברתית על ידי מנהלים, הופך אותם לנגישים בקלות ומעניק לקהל היעד שלהם את היכולת לפנות אליהם ולצפות לתגובה.

המדיה החברתית יעילה להפצת חדשות מהארגון, ולאפשר תגובה ציבורית. מומחי מדיה חברתית מאמינים כי חשבונות פייסבוק וטוויטר עובדים הכי טוב כאשר הם משדרים את המסר לפיו יש לציבור עסק עם אדם אמיתי ולא ארגון חסר פנים. כשאדם קורא סטטוסים שפורסמו, הוא מקבל סיפור חדש על פרויקט שהלך טוב, ויכול להגיב ולהתייעץ, להצטרף לויכוח ציבורי או להביע השקפות ודעות.

מתוייג: 

תקציב משפחתי: הטעויות הנפוצות

נראה כאילו לא חסרות עצות ליצירת מסגרת תקציב משפחתי וחיים בהתאם למסגרת זו, על מנת להימנע מהסתבכות פיננסית וכניסה לתחום הזהב של כושר פירעון. למרות שמאחורי חלק מעצות ההדרכה מסתתרות כוונות טובות, ברוב המקרים מדובר פשוט בחברות מסחריות בעלות מוצר אותו הן מעוניינות למכור. זה לכשעצמו אינו הופך אותן לחסרות ערך, אך יש מקום לחשוד בהמלצותיהן. הבעיה הבסיסית, כמובן, היא טבע האדם. אנשים רבים פשוט אינם מסוגלים להגביל את הוצאותיהם להכנסותיהם. (באדיבות חברת גלמר).

ילדים וצרכנות נבונה

 

תרבות השפע של היום מתבטאת בחברה חומרנית וצרכנית, ולכן קיימת חשיבות רבה לחינוך הילדים למיומנויות וערכים הקשורים להוצאות כלכליות, עוד מגיל קטן. ילדים אינם מבינים תמיד את הקשר בין הכנסה, עבודה, כרטיסי אשראי, חשבונות בנק, כספומט וכסף, אך אלו הם ערכים הניתנים לחינוך על מנת שיבינו את הקשר בין המבוקש לבין האפשרי.  לא צריך להיות פסיכולוג ילדים בכדי להתאים את הצרכים לתקציב המוגבל.

מתוייג: 

שיטות פשוטות לחסכון בהוצאות

מחזיקי כרטיסי אשראי חייבים אלפי שקלים מידי חודש על כרטיס הפלסטיק שלהם. לסכומים אלו מתלווה ריבית חודשית, וסכומי החוב מסתכמים בממדים בהם רוב האנשים אינם יכולים לעמוד. לעיתים לוקח להם שנים להשיב את מלוא סכום החוב לחברת האשראי.

מתוייג: